Išvyka – galimybė pažinti ir patirti

titul 1titul 2

Gegužės 25-tą dieną (ketvirtadienį) 7-8 klasės mokiniai vyko į tolimą kelionę - Vilnių. Vilnių pasirinkome dėl paprastos priežasties - juk Vilnius šiais metais švenčia savo 700-ąjį gimtadienį. Tai gera proga šį miestą pažinti labiau.

O pažinome jį žaisdami.... dalyvavome orientaciniame žaidime ,,Vilniaus kodas – Pasaulio paveldas“. Gidei Julijai priminus mums, kas yra UNESCO organizaija ir kaip Vilnius su ja susijęs, pristačius visas žaidimo taisykles ir supažindus su užduotimis, buvome suskirstyti į dvi komandas. Kiekviena gavo 20 užduočių, kurias atlikti turėjome 1,5 valandos. Komandos ieškojo žymių vietų Vilniaus senamiestyje, jų užuominų, turėjo atsakyti į klausimus, nufotografuoti žymias vietas ir pan. Ieškojome šv. Onos bažnyčios, Bernardinų sodo, Vilniaus universiteto kiemų ... tiesa, ne visas užduotis pavyko įveikti. Žaidimo metu galėjome naudotis išmaniuoju telefonu, specialia programėle, patys drąsiausi nepabūgo paprašyti pagalbos pas praeivius. Nors esame ne Vilniaus miesto gyventojai, manau, mums visai neblogai sekėsi, įveikėme daugiau nei pusę užduočių. Visiems susirinkus suskaičiavome taškus. Išsiaiškinome, jog laimėjo pirmoji komanda, ji gavo saldų prizą.

Pasinaudojome proga susipažinti artimiau su gido profesija, tad pakalbinome Juliją, uždavėme jai klausimų apie jos darbą, išsiaiškinome, kur ir ką ji šiuo metu studijuoja, kas jai sekėsi mokykloje geriausiai, kiek užsienio kalbų ji moka, kuo svajojo tapti būdama mokine.

Apie Vilnių ir jo istoriją daugiau sužinojome ne tik šio žaidimo metu. Laisvu laiku užsukome pasigrožėti mūsų Katedra, įkopėme į Gedimino bokštą, Valdovų rūmų kiemelyje apžiūrėjome paminklą, skirtą Gedimino laiškams ir, žinoma, įsiamžinome prie LDK didžiajam kunigaikščiui Gediminui skirto paminklo.

Pasibaigus edukacinaim užsiėmimui vykome į pramogų parką UNO. Tai – laipynių parkas. Prieš pradėdami turėjome labai gerai pasiruošti, pirmiausia pasirūpinti savo saugumu – užsidėti specialius diržus ir išklausyti instruktažą, kaip įveikti trasos kliūtis. Neturintys patirties pradėjo nuo lengviausios trasos. Ji buvo tarsi mankšta sudėtingesnei - vidutinio sunkumo ar sudėtingai.

Labiau patyrę nepabūgo pradėti nuo sunkesnės. Nuolat galėjome rinktis – praėjus vieną trasą priimti iššūkį ir tęsti ar sustoti ir daugiau nesivaržyti su savimi. Juk reikėjo valios, fizinės ištvermės bei įveikti aukščio baimę. Sveikiname Petrą, Emilijų ir Žilviną, kurie buvo ištvermingiausi ir įveikė visas tris trasas.

Kelionė namo neprailgo… Vykdami dalinomės įspūdžiais ir nuotykiais klaidžiojant po senamiestį, kas buvo sunkiausia ir įdomiausia pramogaujant Uno parke. Esame tikri, kad šios išvykos metu pagilinome pažinimo, kultūrinę, skaitmeninę bei pilietinę kompetencijas.

Julija Krastinaitė ir Gertrūda Turlovič, 7 kl. mokinės