"Tautosakos malūne 2023" – trečia vieta

PPPPPP 2

Lapkričio 17 dieną (penktadienį) mes, penktos klasės mokiniai, vykome į Kauną. Ten dalyvavome respublikinėse tautosakos varžytuvėse ,,Tautosakos malūnas 2023“. Šių metų tema - ,,Senolių namai“. Mūsų komanda vadinosi ,,Šeimynėlė“. Mes prisistatėme tarmiškai – aukštaičių tarme, o su kitomis komandomis pasisveikinome dainuodami ratelyje ,,Graži mūsų šeimynėlė šiandien susirinko...“ Tarmiškai kalbėti mokėmės ne tik lietuvių kalbos ir literatūros pamokose, bet ir namuose su tėvais ir seneliais, ratelį repetavome per muzikos pamokas.

Prieš važiuodami į konkursą turėjome atlikti namų darbus. Per dailės pamokas darėme mįslių koliažą. Jį pavadinome ,,Minu mįslę keturgyslę“. Išsirinkome mums patinkančias mįsles ,,Senolių namų“ tema, jas vaizdavome piešiniais, tada karpėme, klijavome, užrašėme mįsles ant koliažo, taip paslėpėme net devynias mįsles.

Na, o senolių gyvenimu domėjomės per istorijos pamokas –vykome į Zarasų krašto muziejų ir į muziejuką pas močiutę Onutę. Ten apžiūrėjome senolių buityje naudotus daiktus: įvairius rakandus, įrankius, padargus, indus, aiškinomės kam ir kaip jie buvo naudojami senolių namuose. Muziejuose galėjome pamatyti, kaip atrodo verpimo ratelis, staklės, spragilas, seni grėbliai, ližė, puodšakis, skrynia ir kiti daiktai...

Tam, kad geriau pasiruoštume varžytuvėms, Manto mama, Šniukštų bibliotekos bibliotekininkė, surengė mums edukaciją ,,Kaip gyveno senoliai?“, kurios metu atlikome įvairias tautosakos užduotis.

Kaune varžėmės 5-8 klasių grupėje su komandomis iš kitų Lietuvos mokyklų. Grupėje buvome jauniausi dalyviai. Konkurso metu atlikome penkias užduotis: minėme mįsles, turėjome atspėti patarlėse praleistą žodį, atlikti kūrybinę užduotį – suklijuoti trobą ir būdingomis spalvomis nuspalvinti tam tikrą trobos dalį, pasitikrinti savo judrumą – kuo greičiau apsiauti naginėles ir jas susivarstyti, atspėti pteikto teksto tautosakos žanrą ir jį įvardinti.

Labai apsidžiaugėme, kai išgirdome vertinimo komisijos rezultatus – užėmėme III-ąją vietą. Namo grįžome gerai nusiteikę, patenkinti savimi ir laimingi. Konkursas praplėtė mūsų pažinimo, pilietines ir socialinę bei emocinę kompetencijas.

Dėkojame visiems mokytojams, paskatinusiems ir padėjusiems mums pasiruošti konkursui,o mokyklos direktorei už sudarytas sąlygas nuvykti į Kauną.

Marija Ballouard, 5 kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, 5 kl. vadovė