Dalyvavome Jaunimo dienos renginyje

tituline
    Gruodžio 1-ąją ( (penktadienį) Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos mokinių grupė (Aistėja Navickaitė, Julija Krastinaitė, Gertrūda Turlovič, Mantvydas Davainis) vyko į Jaunimo dienos renginį - Jaunimo įgalinimo mokymus, kurie vyko Zarasų kultūros centre. Ši diena buvo skirta jaunimui ir su juo dirbančioms organizacijoms. Renginį pradėjo ir visus susirinkusius pasveikino Zarasų rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Julija Goštautaitė – Adomavičienė.

Šių mokymų tikslas - geriau suprasti jaunimo poreikius ir jo galimybes priimant sprendimus. Juos vedė lektorius Marius Ulozas. Jis yra sukaupęs daugiau nei 20 metų mokymų vedimo ir moderavimo patirtį, dirba su įvairiomis jaunimo politikos institucijomis ir organizacijomis.

Iš pradžių visi prisistatėme, pasakėme savo vardą, iš kur esame ir vieną dalyką, kuriuo mes esame išskirtini. Buvo smalsu išgirsti skirtingų žmonių skirtingus atsakymus, be to kartu aptarėme šios dienos lūkesčius. Kad geriau pažintume vieni kitus, atlikome smagią užduotį – per 15 min. turėjome pakalbinti penkiolika žmonių ir surasti tris mus vienijančius dalykus.

Darbą tęsėme grupėse - diskutavome apie jaunimo politikos principus – informavimą, dalyvavimą, savarankiškumą, savanoriškumą, savivaldą, bendravimą, tarpžinybinį, bendradarbiavimą, subsidiarumą, bandėme dėlioti juos pagal svarbą, siūlomą eiliškumą pagrįsti.

Po skanių pietų tęsėme mokymus – nagrinėjome situacijas ir turėjome nuspręsti, kas priima sprendimus sprendžiant vienokį ar kitokį klausimą. Atlikdami šią užduotį supratome, kad daug dalykų gali spręsti patys žmonės.

Susiskirstę pagal savivaldybes (renginyje dalyvavo ir Ignalinos, Visagino, Molėtų, Anykščių savivaldybių atstovai) kalbėjomės apie jaunimo veiklą savivaldybėse, ką reikėtų tobulinti skirtingų miestų savivaldybėse, kad jauni žmonės labiau įsitrauktų į jaunimo organizacijų veiklas. Savo grupėje padarėme išvadą, kad nedaug žmonių žino ir gauna informaciją apie tai, kas vyksta Zarasų mieste veikiančiose jaunimo organizacijose, į kokių organizacijų veiklas jie gali įsijungti, todėl reikėtų ieškoti geresnių informacijos sklaidos būdų. Taip pat aiškinomės, kas yra Zarasų rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba (JRT), kokia jos struktūra ir vaidmuo, kokių galimybių turi jaunimas dalyvauti šios organizacijos veikloje.

Renginio pabaigoje sveikinimo žodį mokymų dalyviams tarė Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė. Ji linkėjo mums būti aktyviais, nebijoti svajoti, siekti savo tikslų ir įgyvendinti savo idėjas. Taip pat merė įteikė pažymėjimus JST (Jaunimo savanoriška tarnyba) programą pabaigusiems savanoriams.

Visų mokymų metu buvo daug smagių užduočių, kurios išjudindavo ir kūrė gerą nuotaiką. Grįžome gerai nusiteikę, pasisėmę motyvacijos, naujų idėjų… Grįžome tikri, kad jaunimas yra taip pat svarbus ir yra svarbu išklausyti jo nuomonę, nepalikti jo šešėlyje, o dalyvavimas jaunimo organizacijoje atveria galimybes geriau pažinti save, išbandyti įvairias veiklas, rasti sau labiausiai patinkančią ir tinkančią.

Julija Krastinaitė, 8 kl. mokinė